Czytniki kodów kreskowych w magazynach

Czytniki kodów kreskowych w magazynach jak wybrać dobry do naszego sklepu?

Czytnik kodów kreskowych w ostatnim momencie zrobił się niezwykle powszechnym urządzeniem. Służy on do przechowywania danych z kodów kreskowych. Jest on powszechnie wykorzystywany w sklepach, markach, bibliotekach, ale również w gospodarstwie domowym. Czytniki kodów kreskowych w zależności czy są zasilane możemy wyróżnić na posiadające kabel lub bezprzewodowe. Natomiast odczytywanie informacji możliwe jest na 2 sposoby:

  • diodowe – w tym wypadku urządzenie stosuje światło LED. Aby kod kresowy został odczytany powinno się przyłożyć go jak najbliżej skanera. Dużo pań uważa, to za wielką minus i chce zakupić bardziej nowoczesny czytniki kodów kreskowych w magazynach. Ich cechą jest na 100% niska cena oraz wytrzymała konstrukcja.
  • laserowe – jak sama nazwa ukazuje używa się tu laserowej wiązki światła, która pada na kod kreskowy, a następnie przekształcana jest na sygnał elektroniczny. Dużą cechą jest tu możliwościowy skanowania kodów kreskowych z sporych odległości i pod innym kątem.

Czytniki kodów kreskowych w magazynach mogą być jednocześnie jedno jak i wielokierunkowe. Są one zawsze bardziej podatny na zniszczenia.
Czytnik kodów kreskowych przewodowy czy bezprzewodowy jaki nabyć? Wszystko tutaj uzależnione jest w jakim środowisku pracujemy. Jeśli funkcjonujemy w sklepie czytnik kreskowy potrafi być przewodowy. Nie będzie on ograniczał nam pracy, bo i tak przecież cały okres jest przy kasie. Możemy je spotkać w kasach samoobsługowych. Czytniki kodów kreskowych stacjonarne. Używane są często w marketach przy kasach. Powinno się przesunąć po nich produkt, aby kod kreskowy został prawidłowo zaczytany. Bezprzewodowy czytniki kodów kreskowych w magazynach jest prawdopodobnie najbardziej powszechny i w wielu dziedzinach niezastąpiony.

Działa on na zasadzie połączenia bluetooth. Posiadają dobrze wyprofilowaną rączkę pod którą znajduje się intuicyjny guzik. Są one droższe ale o wiele bardziej wygodne od czytników przewodowych. Bardzo świetnym wyjściem jest czytnik kreskowy pierścieniowy lub nakładowy. Przeznaczony jest on głównie dla pań, które muszą posiadać dwie ręce wolne, a trzymanie dodatkowo skanera wydłuża godziny pracy. Dlatego taki czytnik kodów kreskowych doskonale sprawdzą się w składach. Najbardziej rozwinięte czytniki kodów kreskowych to właśnie przemysłowe. Są one trwałe i odporne na niewysokie temperatury. Potrafią odczytać kody kreskowe, które są nie za bardzo czyste lub w ograniczony świetle. Jeśli planujemy nabyć czytnik kreskowy winniśmy zadać sobie pytanie jak często będziemy go używać. Jeżeli pracownik musi przemieszczać się po biurze powinien posiadać oczywiście czytnik bez kabla. Jednak tutaj powinno się zwrócić uwagę na częstość zaczytywania kodów kreskowych. Skanowanie rzadkie, pozwala nam na zachowanie dłuższej żywotności baterii lub akumulatora. W wypadku zaczytywania trwałego i bezprzewodowego będziemy musieli uważać na wykorzystanie baterii, albo zawsze posiadać zapasowe. Więc w tym wypadku doskonałym wyborem będzie nabycie czytników kodów kreskowych z akumulatorem zapasowym. Czytniki kodów kreskowych w magazynach a przesyłanie danych. Zasadniczo są dwa typy:

  • USB i PS2 – podłączenie czytnika pod port USB lub PS2 do komputera i zapisanie danych.
  • Odczytu danych z interfejsem RS232 – musimy posiadać dedykowaną aplikację, która umożliwia odczyt. Jest ona dawana do urządzenia przez producenta.